Čaje umí pomáhat

Čaje umí pomáhat


Pro většinu lidí jsou čaje synonymem sychravého podzimního počasí. I internet se hemží obrázky lidí, kteří si zachumlaní pod dekou vychutnávají svůj šálek lahodného horkého čaje s citronem. Opravdu dobrý čaj s citronem dokáže udělat divy i s psychikou. Pokud vám není dobře, jste unavení a vyčerpaní, šálek čaje vás dokáže postavit na nohy. Zkuste si dopřát kvalitní čaj, který si vychutnáte v klidu doma u svého oblíbeného filmu nebo u knížky. Uvidíte, že vám doopravdy bude líp.

kontryhel bylinka

Čaje jsou často směsi z bylinek, které mohou být doplněny o ovoce. Někdy jsou vytvářeny za účelem řešení nějakého konkrétního zdravotního problému, ale jsou samozřejmě i čaje, které působí na naše zdraví preventivně. Mnoho čajů obsahuje více druhů bylinek, které jsou známé pro svůj pozitivní účinek na naše zdraví.

Mnohé čaje jsou určeny k užívání podle toho, co potřebujete vyřešit. Ženy mívají menstruační bolesti, které mohou být opravdu velmi intenzivní a nepříjemné, a dokonce mohou ztížit i běžné denní činnosti. Proto je dobré vyzkoušet třeba kontryhelový čaj, který je proslulý svými skvělými účinky právě na ženské pohlavní orgány. Napomáhá odbourávat křeče při menstruaci a dokonce dokáže zmírnit nafouklé břicho.

hrnek čaje

Kontryhel je známý jako ženská bylinka, a používá se už desítky až stovky let k mírnění nejen menstruačních bolestí, ale dokonce se používá k podpoře otěhotnění. Pokud si přejete otěhotnět a už se vám nějakou dobu nedaří, nejspíš už se poohlížíte po různých přípravcích na podporu otěhotnění. V mnoha z nich najdete mimo jiné právě i kontryhel. Jen je nutné postupovat opatrně s dávkováním, protože nadmíra kontryhelu může naopak škodit. U nás najdete spoustu kvalitních čajů a bylinných směsí z celého světa. Můžete ochutnat i netradiční čaje, které běžně v obchodě nekoupíte. Zkuste o své zdraví pečovat pomocí přírody.

Published by